sobota, 12 stycznia 2013

Znów PotopPo raz kolejny przeczytałem Potop. Nie wiem który to już raz, może dwudziesty któryś, może trzydziesty albo czterdziesty. Nieważne. Znów mnie nie zawiódł. Gdzie trzeba wzruszył, gdzie trzeba dał do myślenia, a gdzie trzeba bawił. Nic się w moim odbiorze tej lektury nie zmieniło, więc zainteresowanych odsyłam do starej recenzji, a sam biorę się za nowe czytanie, tym razem padło na coś nowego. Na co? Napiszę już wkrótce.

11 komentarzy:

 1. Mam to samo wydanie, ale częstotliwość sięgania po nie... o wiele mniejszą :)
  Zastanowiłam się chwilę i szczerze mówiąc - nie mam takiej książki, którą czytałabym tyle razy. Lubię wracać do dawnych lektur, to prawda, ale nie pozwalam sobie zbyt często na takie przyjemności.
  Tak że podziwiam!

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Od momentu, gdy rzuciłem gry komputerowe, mam jakby więcej czasu :)

   Usuń
 2. Miło wracać do czegoś, co wiadomo, że nie zawiedzie, przez to, że jest już dobrze znane... Choć lubię odnajdywać, coś, czego wcześniej nie zauważyłam.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Jakieś nowe rzeczy zawsze się znajdą, zwłaszcza w dziele tej klasy i objętości. Takie urokliwe drobiazgi, które pozwalają myśleć, że może kiedyś znów do Potopu wrócę.

   Usuń
 3. Oby "Potop" w tym roku okazał się szczęśliwą lekturą ;) Pozdrowionka

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Też mam taką nadzieję :)

   Usuń
  2. A teraz już mamy pewność, że tak właśnie się stało :) Ogromne gratulacje... za wytrwałość też :) Polecam się na przyszłość. Serdecznie pozdrawiam całą Rodzinkę.

   Usuń
 4. Na pewno tak będzie :) W pozostałe równie stresujące dni maja też. Mocno trzymam kciuki, żeby wszystko się udało. Przesyłam pozdrowionka :)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Przekażę najbardziej zainteresowanym :) Dzięki i ukłony dla Rodzinki :)

   Usuń

Czytamy wnikliwie każdy komentarz i za wszystkie jesteśmy wdzięczni. Zwłaszcza za te krytyczne. Jeśli chcesz o czymś porozmawiać, zapytać, zwrócić uwagę na błąd, pisz śmiało. Każda wypowiedź, zwłaszcza na temat, jest przez nas mile widziana. Nie odrzucamy komentarzy anonimowych, jeśli tylko nie naruszają prawa. Można zamieszczać linki do swoich blogów i inne, jeśli nie są ewidentnym spamem. KOMENTARZE UKAZUJĄ SIĘ DOPIERO PO ZATWIERDZENIU przez nas :)