sobota, 19 stycznia 2013

Humor i honor"Humoru mamy za mało, honoru – za dużo i jest lokowany nie w tych miejscach, gdzie trzeba. Mieć dobre autostrady to byłby honor."

Juliusz Machulski Źródło: rozmowa Donaty Subbotko, Więcej humoru w narodzie, poproszę, „Gazeta Wyborcza”, 22–23 września 2012 (za Wiki). Cytat wykorzystany również w powieści Piotra Gibowskiego Asymetria. Rosyjska ruletka.

7 komentarzy:

 1. Nie sądzę byśmy byli narodem smutasów, chociaż tak to wygląda. Jednak nasz humor to raczej czarny humor, gdyż odpowiada on naszej rzeczywistości obecnej i historycznej. Niestety dzisiaj nie ma nas kto rozśmieszać, gdyż brak inteligentnego kabaretu, jaki był jeszcze przed dwudziestu laty. Tamto kino też było śmieszne i do dzisiaj śmieszy. Obecne kabarety żenują swymi skeczami i nieraz się zastanawiam, gdy czasem rzucę okiem z czego oglądający je się śmieją.
  A jeżeli chodzi o honor to faktycznie wiele się o nim mówi w sytuacji gdy szczególnie sprawujący władzę, ale nie tylko są go pozbawieni. I to widać gołym okiem.
  Zaprosiłam Cię do zabawy. Wyróżnienie możesz odebrać na moim blogu. Nie będę jednak zdziwiona, jeżeli uznasz, że to nie dla Ciebie takie gierki.)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Zgadzam się z Twoją oceną humoru i honoru, niestety. W sprawie zaproszenia zaraz się odezwę :)

   Usuń
 2. donoszę, że ikonka jest widoczna:)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. No to fajnie, choć ja jej u siebie nie widzę :) Dzięki :)

   Usuń
 3. Ciekawy cytat. uważam, że jesteśmy dość zabawnym narodem, mamy przecież największy cyrk w Europie, a może i na świecie, wiecie ten na Wiejskiej :)

  OdpowiedzUsuń

Czytamy wnikliwie każdy komentarz i za wszystkie jesteśmy wdzięczni. Zwłaszcza za te krytyczne. Jeśli chcesz o czymś porozmawiać, zapytać, zwrócić uwagę na błąd, pisz śmiało. Każda wypowiedź, zwłaszcza na temat, jest przez nas mile widziana. Nie odrzucamy komentarzy anonimowych, jeśli tylko nie naruszają prawa. Można zamieszczać linki do swoich blogów i inne, jeśli nie są ewidentnym spamem. KOMENTARZE UKAZUJĄ SIĘ DOPIERO PO ZATWIERDZENIU przez nas :)