niedziela, 27 stycznia 2013

Miał rację czy nie?"Blogi internetowe zagrażają demokracji.
Barack Hussein Obama II - 44 prezydent USA

4 komentarze:

 1. Zależy jak pojmowanej? Jeśli tej zanoszonej na barkach żołnierzy to być może...

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. W pierwszej chwili też mi się tak wydawało. Po chwili refleksji jednak po pierwsze przypomniałem sobie słowa JP2, iż największym wrogiem demokracji, zwłaszcza w Polsce, jest przekształcanie się jej w ochlokrację, a po drugie, że blog może prowadzić, i prowadzi, każdy kto chce, również przeciwnik demokracji, a że ma za sobą wsparcie polityczne i kapitałowe, więc i oddziaływanie takiego bloga jest większe.

   Usuń
  2. tradycyjne media też mogą być prowadzone przez przeciwników demokracji, a jak na razie mają chyba większy wpływ. W tym cytacie musi być mowa o jakiejś cesze charakterystycznej tylko dla blogów.

   Bloga może prowadzić każdy, ale nie każdy musi takiego bloga czytać. W tej asymetrii ;) tkwi siła. No i od czytelników zależy czy destruktywna czy nie ;)

   Usuń
 2. Im to chyba wszytko zagraża... może kolejny amerykański film będzie o tym jak rząd będzie walczył z blogerami, którzy chcą zniszczyć świat?

  OdpowiedzUsuń

Czytamy wnikliwie każdy komentarz i za wszystkie jesteśmy wdzięczni. Zwłaszcza za te krytyczne. Jeśli chcesz o czymś porozmawiać, zapytać, zwrócić uwagę na błąd, pisz śmiało. Każda wypowiedź, zwłaszcza na temat, jest przez nas mile widziana. Nie odrzucamy komentarzy anonimowych, jeśli tylko nie naruszają prawa. Można zamieszczać linki do swoich blogów i inne, jeśli nie są ewidentnym spamem. KOMENTARZE UKAZUJĄ SIĘ DOPIERO PO ZATWIERDZENIU przez nas :)