środa, 9 stycznia 2013

Zawstydza, wścieka i boli"- Społeczeństwo w większości składa się z osób, które nie mają własnych poglądów (..). Te dziewięćdziesiąt procent wybiera sobie autorytety lub instynktownie daje sobą manipulować pozostałym dziesięciu procentom. Kampanie reklamowe produktów spożywczych czy prezerwatyw powinny być skierowane do tych dziewięćdziesięciu procent. Ale kampanie poważnych wytworów i spraw mają skłaniać do refleksji całą resztę. Wie pan, co pana myślących obywateli najbardziej boli?
- No?
- Że nieraz muszą się wstydzić za własną ojczyznę. Część ich nie przyznaje się do niej za granicą, ale część po prostu wścieka się na rodaków. Pogarda ze strony innych nacji bardzo boli."

Mariusz Zielke Wyrok 

2 komentarze:

  1. Wyrwane troszkę z kontekstu mi się wydaje. Dlaczego muszą się wstydzić - jest tam powiedziane? Już niedługo będę czytać.)

    OdpowiedzUsuń
    Odpowiedzi
    1. Bardzo słuszna uwaga o tym wyrwaniu z kontekstu. Inna sprawa, że trudno było jakoś tak wyciąć, by to uzupełnić. Mój błąd ewidentny. W książce oczywiście jest powiedziane dlaczego muszą się wstydzić i nawet fajne hasło wymyślone zostało na naszą rzeczywistość - STOP BANANA REPUBLIC. Zapraszam do lektury powieści i ciekaw jestem Twoich wrażeń :)

      Usuń

Czytamy wnikliwie każdy komentarz i za wszystkie jesteśmy wdzięczni. Zwłaszcza za te krytyczne. Jeśli chcesz o czymś porozmawiać, zapytać, zwrócić uwagę na błąd, pisz śmiało. Każda wypowiedź, zwłaszcza na temat, jest przez nas mile widziana. Nie odrzucamy komentarzy anonimowych, jeśli tylko nie naruszają prawa. Można zamieszczać linki do swoich blogów i inne, jeśli nie są ewidentnym spamem. KOMENTARZE UKAZUJĄ SIĘ DOPIERO PO ZATWIERDZENIU przez nas :)