Wolna i niezawisła Ukraina jest jedynym prawdziwym gwarantem niepodległości Polski. Jeśli upadnie Ukraina, kwestią czasu będzie upadek Polski.

niedziela, 4 sierpnia 2013

Przed Zimbardo w Etiopii


W całej historii to bezczynność tych, którzy mogli działać,
obojętność tych, którzy powinni wiedzieć lepiej,
milczenie głosu sprawiedliwości wtedy, gdy miał on największe znaczenie,
były tym, co pozwalało złu zatriumfować.

Haile Selassie, były cesarz Etiopii

przytoczone w książce Philipa Zimbardo Efekt Lucyfera

3 komentarze:

 1. Przez ten cytat i zdjęcie nabrałam ochoty na lekturę Kapuścińskiego :) (Bardziej dostępny w bibliotece, niż Zimbardo...)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Na szczęście moja biblioteka lepiej zaopatrzona, choć małomiasteczkowa :) A Kapuściński też mocny autor, tylko kategoria inna.

   Usuń
 2. Hehe, gdy tylko ujrzałem nazwisko Haile Selassie, też od razu na myśl przyszedł mi Pan Rysiek. Polecam serdecznie "Cesarza", lektura na pewno ciekawa, której warto poświęcić chwilę czasu :)

  OdpowiedzUsuń

Czytamy wnikliwie każdy komentarz i za wszystkie jesteśmy wdzięczni. Zwłaszcza za te krytyczne. Jeśli chcesz o czymś porozmawiać, zapytać, zwrócić uwagę na błąd, pisz śmiało. Każda wypowiedź, zwłaszcza na temat, jest przez nas mile widziana. Nie odrzucamy komentarzy anonimowych, jeśli tylko nie naruszają prawa. Można zamieszczać linki do swoich blogów i inne, jeśli nie są ewidentnym spamem. KOMENTARZE UKAZUJĄ SIĘ DOPIERO PO ZATWIERDZENIU przez nas :)