Wolna i niezawisła Ukraina jest jedynym prawdziwym gwarantem niepodległości Polski. Jeśli upadnie Ukraina, kwestią czasu będzie upadek Polski.

czwartek, 12 grudnia 2013

O teraźniejszościPrzy zachowaniu pewnego umiaru teraźniejszość może być cudownym miejscem do życia, lecz w nadmiarze pozbawi cię zdolności do uczenia się z przeszłości oraz planowania na przyszłość.

Philip Zimbardo i John Boyd Paradoks czasu

2 komentarze:

  1. Ha, ale życie wg maksymy "Carpde diem" jest takie kuszące - głowy nie zatruwa się obrazami przeszłości, które niejednokrotnie zmuszają do poważnego wysiłku intelektualnego. Podobnie jak myślenie o przyszłości - planowanie, przewidywanie wielu traktuje w kategoriach niepotrzebnego zamartwiania się - "skup się na tym, co tu i teraz, o przyszłość będziesz się martwił, jeśli nadejdzie". A gdy ta już nadchodzi, to najczęściej zaskakuje i to kompletnie :)

    OdpowiedzUsuń
    Odpowiedzi
    1. Dokładnie :) Ale w ogóle bez tego, czyż można żyć naprawdę?

      Usuń

Czytamy wnikliwie każdy komentarz i za wszystkie jesteśmy wdzięczni. Zwłaszcza za te krytyczne. Jeśli chcesz o czymś porozmawiać, zapytać, zwrócić uwagę na błąd, pisz śmiało. Każda wypowiedź, zwłaszcza na temat, jest przez nas mile widziana. Nie odrzucamy komentarzy anonimowych, jeśli tylko nie naruszają prawa. Można zamieszczać linki do swoich blogów i inne, jeśli nie są ewidentnym spamem. KOMENTARZE UKAZUJĄ SIĘ DOPIERO PO ZATWIERDZENIU przez nas :)