Wolna i niezawisła Ukraina jest jedynym prawdziwym gwarantem niepodległości Polski. Jeśli upadnie Ukraina, kwestią czasu będzie upadek Polski.

wtorek, 17 grudnia 2013

O czasie i dobrym życiuPrzesłanie wynikające z dzieła (...) jest takie, że czas nie jest po prostu związany ze zdrowiem umysłowym i psychicznym, lecz że każde życie - zdrowe lub chore, normalne lub anormalne – stanowi wyścig a zarazem walkę z czasem. Jeżeli ścigamy się z czasem nie jako samotny biegacz, lecz jako część zespołu, społeczna obecność innych u naszego boku może sprawić, że będziemy mogli biec szybciej i dłużej.

Dobrze spędzone życie stanowi najlepsze antidotum na tę fatalną prawdę. Bądź aktywny, zamiast tylko biernie martwić się o wszystko. Odkryj magię chwili, radość ze sprawiania, że inni się uśmiechają. (…) A przede wszystkim zachwyć się tym, że tysiące lat ewolucji oraz twoje wyjątkowe doświadczenia złączyły się, tworząc symfonię, którą jesteś TY

Philip Zimbardo i John Boyd Paradoks czasu

2 komentarze:

 1. Bardzo fajny fragment :-) Kiedy obserwuję osoby sprawiające wrażenie szczęśliwych, widzę u nich równowagę miedzy perspektywami czasu - są to osoby aktywne, ale umiejące czerpać przyjemność z życia, nieoglądające się wstecz, ale niegoniące bez ustanku enigmatycznego sukcesu. Takich osób jest bardzo mało i wielką przyjemnością jest przebywać z nimi. Taką osobą chciałabym być i wszystkim tego życzę. Howgh!

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. I dobrze jeszcze, żeby ta równowaga zmieniała się wraz z naszymi potrzebami. Inna była w młodości, inna w wieku średnim, i jeszcze trochę inna na starość :)

   Zimbardo w ogóle jest świetny i mam nadzieję, że te fragmenciki zaciekawią. Będzie wtedy więcej takich fajnych ludzi, jeśli przybędzie mu czytelników :)

   Usuń

Czytamy wnikliwie każdy komentarz i za wszystkie jesteśmy wdzięczni. Zwłaszcza za te krytyczne. Jeśli chcesz o czymś porozmawiać, zapytać, zwrócić uwagę na błąd, pisz śmiało. Każda wypowiedź, zwłaszcza na temat, jest przez nas mile widziana. Nie odrzucamy komentarzy anonimowych, jeśli tylko nie naruszają prawa. Można zamieszczać linki do swoich blogów i inne, jeśli nie są ewidentnym spamem. KOMENTARZE UKAZUJĄ SIĘ DOPIERO PO ZATWIERDZENIU przez nas :)