wtorek, 12 lutego 2013

Kochajmy biblioteki"Biblioteka jest instytucją, która samym swym istnieniem świadczy o rozwoju kultury. Jest ona bowiem skarbnicą piśmiennictwa, przez które człowiek wyraża swój zamysł twórczy, inteligencję, znajomość świata i ludzi, a także umiejętność panowania nad sobą, osobistego poświęcenia, solidarności i pracy dla rozwoju dobra wspólnego".
 
Jan Paweł II

23 komentarze:

 1. Dobry cytat w czasie, gdy Bendeykt XVI abdykował. Jeżeli wybiorą czarnoskórego następcę, to spełni się ostatnia przepowiednia.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Ostatnia się spełni podobno , jak papież przyjmie imię Piotr.)

   Usuń
  2. A wtedy niech się Włosi boją. No i ewentualnie katolicy :) Zniszczeniu ma bowiem ulec Rzym, a Jego lud ma być sądzony. Muzułmanie mogą chyba spać spokojnie ;)

   Usuń
  3. Ojej. Kolejny koniec świata? ;] Czyli że... już mam walizki pakować, zapasy robić? Eeee...

   Usuń
  4. albo będzie z Włoch:)wg przepowiedni Malachiasza:) http://pl.wikipedia.org/wiki/Przepowiednia_Malachiasza

   Usuń
  5. Paulina - pewnie znów, jak u Majów, reklama Toyoty będzie ;)

   Usuń
 2. Tak, jakby czarnoskóry papież zwiastował koniec świata. Jakie to rasistowskie :D

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Antychryst w sutanie - sam słyszałem na wsi jak czarny ksiądz przyjechał :)

   Usuń
  2. To nie tak,@Isadora, to nie tak. Jak świat światem zawsze jakieś przepowiednie były i będą /istnieją królowej Saaby, Michaldy / , a tę dotyczącą Papieża, akurat znam od chyba dzieciństwa,i było raczej tak, że będzie Murzyn a potem Piotr/ ja to tak znam/, a jak będzie to jeden Bóg wie, ale politycy, autorytety już sami dokonują typowań, jak by to były zakłady bukmacherskie.)

   Usuń
  3. To chyba przepowiednie Nostradamusa, co? Jak mu się "trafiło" z World Trade Center, to i po śmierci Jana Pawła znów wypłynął. Albo mi się całkiem już pomyliło.

   Usuń
 3. Ale faktycznie zeszliśmy z tematu. Kochajmy biblioteki. A ja się dzisiaj dowiedziałam, że w mojej ulubionej bibliotece w mojej miejscowości jest tylko 733 czytelników ,jestem jedną 37 osób po 60-ce i tylko jedną z 24 osób emerytowanych z niej korzystających. To nie jest budująca statystyka.)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. No właśnie. My się przejmujemy, że biedni nie będą mieli dostępu do książek. A może im wcale nie jest to potrzebne? Biedny, bo głupi, głupi, bo biedny.

   Usuń
  2. W każdym domu bogatym, czy biednym obowiązkowo musi być satelita, a liczba programów telewizyjnych jest tak spora, że gdzie tu znaleźć czas na męczenie się z czytaniem, jak gotowa, przetrawiona papka sączy się w umysł , nie potrzeba żadnego wysiłku, nawet takiego jakim jest pójście do biblioteki i dźwiganie książek, a potem jeszcze przewracanie kartek.)

   Usuń
  3. Idąc tym tropem za jakiś czas czytanie książek będzie fanaberią, zarezerwowaną dla bogatych snobów, wykształciuchów z elit. Poczytałam trochę o tych nowych planach i jestem zdruzgotana, biblioteki szkolne zamykać? Szkolne? Wtedy już całkiem żaden dzieciak czytał nie będzie, a lektury będzie trudniej zdobyć - ciekawe, ile spośród tych dzieciaków będzie wolało poszukać lektury gdzie indziej na własną rękę, miast zapatrywać się w "Bryki" i inne pożal się Boże streszczenia.

   Usuń
  4. A Natanna miejscowość ile ma mieszkańców?

   Usuń
  5. No nie ma nas dużo, gdyż tylko około 2500 mieszkańców - to jednak nie jest tak źle, jak mi się wydawało. Czyli moje larum nie ma uzasadnienia.)

   Usuń
 4. A co do subskrybowania komentarzy odpowiedziałam Ci tutaj: http://wswiecieslow.blogspot.com/2013/02/dom-krwi-stuart-macbride.html
  Jak umiesz pomóc i podpowiedzieć, będę zobowiązana ;)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Mam to wszystko włączone. Nic, trudno, widocznie mój szablon nie ma takiej opcji.

   Usuń
 5. Rzeczywiście, dyskusja nieco zboczyła:D

  OdpowiedzUsuń

Czytamy wnikliwie każdy komentarz i za wszystkie jesteśmy wdzięczni. Zwłaszcza za te krytyczne. Jeśli chcesz o czymś porozmawiać, zapytać, zwrócić uwagę na błąd, pisz śmiało. Każda wypowiedź, zwłaszcza na temat, jest przez nas mile widziana. Nie odrzucamy komentarzy anonimowych, jeśli tylko nie naruszają prawa. Można zamieszczać linki do swoich blogów i inne, jeśli nie są ewidentnym spamem. KOMENTARZE UKAZUJĄ SIĘ DOPIERO PO ZATWIERDZENIU przez nas :)