Wolna i niezawisła Ukraina jest jedynym prawdziwym gwarantem niepodległości Polski. Jeśli upadnie Ukraina, kwestią czasu będzie upadek Polski.

niedziela, 12 lutego 2012

Dzień zagłady
Właśnie skończyłem czytać

DZIEŃ

POWIEŚĆ O CZASACH OSTATECZNYCH

ZAGŁADY

(tyt. oryg. Left Behind)

TIM LAHAYE & JERRY B. JENKINS

Brawurowa powieść (pierwsza z cyklu 16 w serii pod tym samym tytułem - Left Behind) z gatunku, który określiłbym jako religious fiction. Świeże spojrzenie na temat, wciągający i przyjemny w odbiorze styl. Szkoda tylko, że akcja urywa się tak nagle. A może to i dobrze?

Daje do myślenia, składnia do refleksji, ale przede wszystkim dobrze się czyta. Szczegółów nie będę zdradzał, gdyż przyjemność z tej lektury leży między innymi w jej odmienności, świeżości i oryginalności.

Zdecydowanie polecam. W starej skali ocen piątka z malutkim minusikiem. Wielką zaletą powieści jest jej oryginalność, co zarazem jest powodem, dla którego prawdziwą przyjemność sprawia tylko za pierwszym razem. Za drugim razem, którego nawiasem rzecz mówiąc nie popełniłem, ten atut już nie bierze. To jest właśnie ten malutki minusik

Wasz Andrew

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Czytamy wnikliwie każdy komentarz i za wszystkie jesteśmy wdzięczni. Zwłaszcza za te krytyczne. Jeśli chcesz o czymś porozmawiać, zapytać, zwrócić uwagę na błąd, pisz śmiało. Każda wypowiedź, zwłaszcza na temat, jest przez nas mile widziana. Nie odrzucamy komentarzy anonimowych, jeśli tylko nie naruszają prawa. Można zamieszczać linki do swoich blogów i inne, jeśli nie są ewidentnym spamem. KOMENTARZE UKAZUJĄ SIĘ DOPIERO PO ZATWIERDZENIU przez nas :)