Wolna i niezawisła Ukraina jest jedynym prawdziwym gwarantem niepodległości Polski. Jeśli upadnie Ukraina, kwestią czasu będzie upadek Polski.

poniedziałek, 21 października 2013

O Dalajlamie, szczęściu i przeszłościWedług Dalajlamy, szczęście nie jest osiąganym przez nas statycznym stanem. To ulotny cel, do którego musimy stale zmierzać. Podobnie dzieje się z przeszłością. Nawet szczęśliwa przeszłość podlega stałej rekonstrukcji.

Philip Zimbardo i John Boyd Paradoks czasu

Autorem zdjęcia jest LucaGTen plik udostępniony jest na licencji Creative Commons Uznanie autorstwa – Na tych samych warunkach 2.5

4 komentarze:

 1. No tak, osiągnięcie tzw. "szczęścia" w każdym aspekcie naszego życia jest po prostu niemożliwe. W miarę zbliżania się do obranego przez nas celu, przeważnie okazuje się, że nasze wyobrażenia nie zazębiają się z rzeczywistością. Ponadto upływający czas, doświadczenia, przeżycia, nieustannie stymulują zmiany w naszych definicjach "szczęścia", tak, że to, co wydawało się nam wartościowe i pełne wczoraj, dziś nie przedstawia się już tak atrakcyjnie. Podobnie rzecz ma się ze wspomnieniami - te same fakty, oglądane z różnych perspektyw, które zmieniają się w miarę jak przybywa nam lat, mogą prezentować się zupełnie inaczej.

  Szczęście jako ulotny cel, do którego należy zmierzać - bardzo piękna, a przy tym niezwykle treściwa definicja.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Dokładnie. Dodam tylko, że i nad tym szczęściem, i nad wspomnieniami, można świadomie pracować, nie trzeba zdawać się tylko na czas i okoliczności, ale o tym więcej w książce :)

   Usuń
 2. Szczęście jest ulotne, wystarczy jedna chwila by stracić jego poczucie...

  Kolejny cytat z Paradoksu Czasu :))

  Pozdrawiam

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Jest ich tam mnóstwo, nieprawdaż? Pozdrawiam serdecznie:)

   Usuń

Czytamy wnikliwie każdy komentarz i za wszystkie jesteśmy wdzięczni. Zwłaszcza za te krytyczne. Jeśli chcesz o czymś porozmawiać, zapytać, zwrócić uwagę na błąd, pisz śmiało. Każda wypowiedź, zwłaszcza na temat, jest przez nas mile widziana. Nie odrzucamy komentarzy anonimowych, jeśli tylko nie naruszają prawa. Można zamieszczać linki do swoich blogów i inne, jeśli nie są ewidentnym spamem. KOMENTARZE UKAZUJĄ SIĘ DOPIERO PO ZATWIERDZENIU przez nas :)