wtorek, 5 maja 2020

granica między sztuką a rzemiosłem


Gdy zaczniesz zastanawiać się, w jaki sposób światło może wpłynąć na wygląd sceny bądź też jakim zmianom mogłaby ona ulec, jeśli zostałaby oświetlona w inny sposób, niejako automatycznie przestaniesz myśleć w kategoriach dokumentowania, a zaczniesz raczej interpretować to, co widzisz. Nie będziesz starał się już przede wszystkim pokazać na zdjęciu tego, co widziałeś, lecz raczej swoją reakcję. (…) Krótko mówiąc, zaczniesz używać fotografii jako sposobu na wyrażenie siebie.

2 komentarze:

  1. Na allegro 220 zł :( Ale zmotywowaliście mnie żeby w w końcu oddać obiektyw do serwisu!

    OdpowiedzUsuń
    Odpowiedzi
    1. Powiem tak - gdybym miał wybrać tylko jedną książkę o foto ponad poziomem podstaw, konwencji i tricków, to choć chyba padłoby właśnie na tą. Ale cena faktycznie zaporowa - wolałbym zapolować z drugiej ręki, może na olx. Ja na szczęście ją wygrałem w konkursie foto :)

      Usuń

Czytamy wnikliwie każdy komentarz i za wszystkie jesteśmy wdzięczni. Zwłaszcza za te krytyczne. Jeśli chcesz o czymś porozmawiać, zapytać, zwrócić uwagę na błąd, pisz śmiało. Każda wypowiedź, zwłaszcza na temat, jest przez nas mile widziana. Nie odrzucamy komentarzy anonimowych, jeśli tylko nie naruszają prawa. Można zamieszczać linki do swoich blogów i inne, jeśli nie są ewidentnym spamem. KOMENTARZE UKAZUJĄ SIĘ DOPIERO PO ZATWIERDZENIU przez nas :)