środa, 11 grudnia 2013

O fizykach i czasie
Dla nas, zatwardziałych fizyków, różnica między przeszłością, teraźniejszością a przyszłością jest iluzją, chociaż bardzo rzeczywistą.


Albert Einstein

przytoczone przez Philipa Zimbardo i Johna Boyda w Paradoksie czasu

2 komentarze:

  1. Fizycy, ale tacy z krwi i kości, z powołania, to naprawdę niezwykli ludzie. Pamiętam profesora-fizyka, wykładającego na mojej uczelni - trochę roztargniony, czasem wyglądający nieco niechlujnie, z kartonem po francuskich winach w swoim gabinecie :) Ale umysł miał niezwykły i po prostu miło było go słuchać, chociaż często było widać, że musi się nieźle nagimnastykować, żeby dostosować się do poziomu intelektualnego studentów :)

    OdpowiedzUsuń
    Odpowiedzi
    1. Matematycy chyba jeszcze bardziej. Może dlatego, że fizycy są jednak bardziej przyziemni ;) W końcu fizyka to pomost pomiędzy matematyką a inżynierią :)

      Usuń

Czytamy wnikliwie każdy komentarz i za wszystkie jesteśmy wdzięczni. Zwłaszcza za te krytyczne. Jeśli chcesz o czymś porozmawiać, zapytać, zwrócić uwagę na błąd, pisz śmiało. Każda wypowiedź, zwłaszcza na temat, jest przez nas mile widziana. Nie odrzucamy komentarzy anonimowych, jeśli tylko nie naruszają prawa. Można zamieszczać linki do swoich blogów i inne, jeśli nie są ewidentnym spamem. KOMENTARZE UKAZUJĄ SIĘ DOPIERO PO ZATWIERDZENIU przez nas :)