Wolna i niezawisła Ukraina jest jedynym prawdziwym gwarantem niepodległości Polski. Jeśli upadnie Ukraina, kwestią czasu będzie upadek Polski.

piątek, 29 listopada 2019

Żywe trupy sezon trzeci, czyli zapomnieliśmy, jacy są ludzie
Żywe trupy sezon trzeci

(The Walking Dead 3)
premiera pierwszego odcinka w USA 14 października 2012


Od kilku już osób słyszałem, że poziom tego świetnie rozpoczętego serialu spada z czasem. Po obejrzeniu pierwszych dwóch sezonów, które okazały się kawałkiem naprawdę dobrego kina, do trzeciego podchodziłem więc z pewną obawą.

Fabuły nie ma co przybliżać – to dalszy ciąg perypetii grupy Amerykanów, którzy nie zarazili się podczas globalnej pandemii zombizmu i usiłujących przetrwać w świecie pełnym wygłodniałych żywych trupów.

Wbrew wspomnianym wieściom okazało się, iż trzeci sezon The Walking Dead jest jeszcze lepszy niż poprzednie. Można powiedzieć, że jego wyznacznikiem jest zdanie, które pada w którymś z odcinków:

Z obawy przed żywymi trupami zapomnieliśmy jacy są ludzie.

Szkoda, że twórcy nie ustrzegli się pewnych trywialnych wpadek. Najbardziej mnie rozbawiła scena, w której jeden z bohaterów włamuje się do samochodu porzuconego na ulicy na początku zarazy rok wcześniej i uruchamia go poprzez spięcie przewodów, choć w samochodzie wciąż włączony jest alarm. Naprawdę, chyba kupię sobie amerykański akumulator.

Trzeba jednak przyznać, że podobne niezręczności zdarzają się niemal wszystkim, nawet najbardziej uznanym twórcom postapo, zarówno w literaturze, jak i kinie. No i nie jest tych babolków na tyle dużo, by zepsuć frajdę z kolejnych seansów.

Wielkim atutem tego obrazu, również w trzeciej serii, jest absolutnie niepowtarzalny klimat, a fakt, że teraz na plan pierwszy wysuwają się problemy międzyludzkie, sprawia, iż wszystko staje się jeszcze bardziej interesujące. No i twórcom nadal udało się utrzymać perfekcyjne sterowanie napięciem, a cięcie na odcinki, choć są równej długości, wygląda wręcz na perwersyjną premedytację. Jeszcze w żadnym serialu nie spotkałem się z tak doskonałym podziałem, który by do tego stopnia wywoływał u widza pełne niecierpliwości pytanie:

- Co dalej? – i oczywiście nieprzepartą chęć obejrzenia następnego odcinka.

Gra aktorów również stoi na więcej niż przyzwoitym poziomie*. Serdecznie polecam. Jak dotąd było świetnie i już się nie mogę doczekać, co przyniesie sezon 4Wasz Andrew

Ocena:


  • nie podobało mi się 
  • było w porządku 
  • podobało mi się 
  • naprawdę mi się podobało
  • było niesamowicie


* chętnych do poznania pełnej listy płac, szczegółów o producentach, itp. odsyłam do dobrze opracowanego materiału na wiki

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Czytamy wnikliwie każdy komentarz i za wszystkie jesteśmy wdzięczni. Zwłaszcza za te krytyczne. Jeśli chcesz o czymś porozmawiać, zapytać, zwrócić uwagę na błąd, pisz śmiało. Każda wypowiedź, zwłaszcza na temat, jest przez nas mile widziana. Nie odrzucamy komentarzy anonimowych, jeśli tylko nie naruszają prawa. Można zamieszczać linki do swoich blogów i inne, jeśli nie są ewidentnym spamem. KOMENTARZE UKAZUJĄ SIĘ DOPIERO PO ZATWIERDZENIU przez nas :)