Wolna i niezawisła Ukraina jest jedynym prawdziwym gwarantem niepodległości Polski. Jeśli upadnie Ukraina, kwestią czasu będzie upadek Polski.

wtorek, 18 czerwca 2013

Z RooseveltaLudzie nie są więźniami przeznaczenia, lecz jedynie więźniami własnych umysłów” - mawiał prezydent Franklin Roosevelt.

Efekt Lucyfera Philip Zimbardo

8 komentarzy:

 1. Zgadzam się z tą myślą prezydenta USA w zupełności.

  OdpowiedzUsuń
 2. Odnosisz do powojennych decyzji?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Głównie, ale nie tylko po. Również wojennych.I może nie tylko decyzji, ale nastawienia, widzenia rzeczywistości, a w szczególności niezrozumienia faszyzmu i komunizmu.

   Usuń
  2. Nie wiem czy gdyby nawet rozumiał miałoby to wpływ na nasze usytuowanie powojenne.)

   Usuń
  3. Tego nikt nie wie i nikt poważny nie pokusi się o odpowiedź :) Za wiele zmiennych wpłynęło na to, jak się historia potoczyła. Efekt motyla stawia wszelkich dokonujących takich alternatywnych przewidywań w gronie fantastów, a jeśli czynią to na poważnie, w gronie błaznów.

   Usuń
 3. Zgadzam się z tym. To ciekawe, iż można odbierać te słowa stosując je do ogółu, jaki mocno personalnie.

  OdpowiedzUsuń

Czytamy wnikliwie każdy komentarz i za wszystkie jesteśmy wdzięczni. Zwłaszcza za te krytyczne. Jeśli chcesz o czymś porozmawiać, zapytać, zwrócić uwagę na błąd, pisz śmiało. Każda wypowiedź, zwłaszcza na temat, jest przez nas mile widziana. Nie odrzucamy komentarzy anonimowych, jeśli tylko nie naruszają prawa. Można zamieszczać linki do swoich blogów i inne, jeśli nie są ewidentnym spamem. KOMENTARZE UKAZUJĄ SIĘ DOPIERO PO ZATWIERDZENIU przez nas :)