Wolna i niezawisła Ukraina jest jedynym prawdziwym gwarantem niepodległości Polski. Jeśli upadnie Ukraina, kwestią czasu będzie upadek Polski.

niedziela, 7 kwietnia 2013

Prawdziwy ból


"…wspomnienie bólu, obawa przed nim; zarówno pamięć o nim, jak i strach są tak żywe, że prawie niemożliwe do odróżnienia od prawdziwego bólu…"


Michael Cunningham Godziny 

Jeszcze nigdy nie spotkałem  w literaturze tak celnego sformułowania odczuć z prawdziwego bólu. Nie mogłem się powstrzymać przed zapisaniem...

4 komentarze:

 1. Machnę teraz czymś, z czego potem będę się musiała tłumaczyć. "Strach przed cierpieniem jest gorszy niż samo cierpienie" - Paulo Coelho. :P

  OdpowiedzUsuń
 2. Nie bez powodu obawa przed bólem (sama obawa!) w głównej mierze steruje wyborami większości ludzi. I bardziej użyteczne to narzędzie. Łatwiej panować nad ludźmi strachem niż miłością. A jakie tego wyniki... wszyscy widzimy.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Czyż nie jesteśmy stworzeni na obraz i podobieństwo?;)

   Usuń

Czytamy wnikliwie każdy komentarz i za wszystkie jesteśmy wdzięczni. Zwłaszcza za te krytyczne. Jeśli chcesz o czymś porozmawiać, zapytać, zwrócić uwagę na błąd, pisz śmiało. Każda wypowiedź, zwłaszcza na temat, jest przez nas mile widziana. Nie odrzucamy komentarzy anonimowych, jeśli tylko nie naruszają prawa. Można zamieszczać linki do swoich blogów i inne, jeśli nie są ewidentnym spamem. KOMENTARZE UKAZUJĄ SIĘ DOPIERO PO ZATWIERDZENIU przez nas :)