Wolna i niezawisła Ukraina jest jedynym prawdziwym gwarantem niepodległości Polski. Jeśli upadnie Ukraina, kwestią czasu będzie upadek Polski.

wtorek, 9 kwietnia 2013

Po co pisać?


"… nie szczędzimy trudu, by pisać książki, które i tak nie zmienią świata, niezależnie od tego, ile włożono w nie talentu i wysiłku, najbardziej szalonych idei."


Michael Cunningham Godziny

4 komentarze:

  1. Czy książki rzeczywiście nie potrafią zmieniać świata, nawet odrobinę? Wydaje mi się, że można by z tym stwierdzeniem dyskutować :)

    OdpowiedzUsuń
    Odpowiedzi
    1. Zawsze jestem chętny na ciekawą rozmowę, ale tutaj autor chyba miał rację. Książka może zmienić człowieka, który ją czyta, ale czy on może zmienić świat? Mam wrażenie, że w dłuższej perspektywie czasowej świat się nie zmienia. Cały czas dobro ściera się ze złem, każda epoka ma swego Hitlera i swoje powody do ludobójstwa. Każda ma swych świętych. Ziemia i ludzie przypomina mi akwarium na półce Pana Boga. Cały czas się coś dzieje, ale od początku choć ryby się zmieniają, choć ciągle się coś dzieje, nic się tak naprawdę nie zmienia ;)

      Usuń

Czytamy wnikliwie każdy komentarz i za wszystkie jesteśmy wdzięczni. Zwłaszcza za te krytyczne. Jeśli chcesz o czymś porozmawiać, zapytać, zwrócić uwagę na błąd, pisz śmiało. Każda wypowiedź, zwłaszcza na temat, jest przez nas mile widziana. Nie odrzucamy komentarzy anonimowych, jeśli tylko nie naruszają prawa. Można zamieszczać linki do swoich blogów i inne, jeśli nie są ewidentnym spamem. KOMENTARZE UKAZUJĄ SIĘ DOPIERO PO ZATWIERDZENIU przez nas :)