poniedziałek, 4 września 2017

o sile wiary...w badaniu przeprowadzonym na próbie kobiet uskarżających się na problemy seksualne 41% badanych twierdziło, że odzyskało normalny poziom libido po zażyciu viagry. To samo jednak powiedziało 43% kobiet z grupy kontrolnej, którym zamiast viagry podano tabletkę z cukru (...) (wyniki tego badania dowiodły ponad wszelką wątpliwość, że to mózg jest narządem mającym największy wpływ na podniecenie seksualne). 

BŁĄDZĄ WSZYSCY (ALE NIE JA). DLACZEGO USPRAWIEDLIWIAMY GŁUPIE POGLĄDY, ZŁE DECYZJE I SZKODLIWE DZIAŁANIA? (Mistakes Were Made (But Not by Me): Why We Justify Foolish Beliefs, Bad Decisions, and Hurtful Acts) - Elliot Aronson, Carol Tavris

2 komentarze:

  1. A może dowodzą, że u kobiet cukier działa jak viagra? :)

    OdpowiedzUsuń
    Odpowiedzi
    1. Obiecująca hipoteza, ale moje badania niestety tego nie potwierdzają ;)

      Usuń

Czytamy wnikliwie każdy komentarz i za wszystkie jesteśmy wdzięczni. Zwłaszcza za te krytyczne. Jeśli chcesz o czymś porozmawiać, zapytać, zwrócić uwagę na błąd, pisz śmiało. Każda wypowiedź, zwłaszcza na temat, jest przez nas mile widziana. Nie odrzucamy komentarzy anonimowych, jeśli tylko nie naruszają prawa. Można zamieszczać linki do swoich blogów i inne, jeśli nie są ewidentnym spamem. KOMENTARZE UKAZUJĄ SIĘ DOPIERO PO ZATWIERDZENIU przez nas :)