piątek, 6 września 2013

Plakaty społeczne

W tym roku Świnoujście powitało mnie na przeprawie Karsibór takim smrodem z toalet na promie, że wspomnienia z PKP z PRL-u bledną. I to pomimo tego, że drzwi do przedziału pasażerskiego były otwarte na przestrzał, a od wspomnianych wychodków trzymałem się jak najdalej. Nie pomagał nawet przeciąg wspomagany rześką bryzą. Dalej też nie było lepiej. Co dzień atakowały me oczy widoczne poniżej plakaty, których szczególne zagęszczenie znajdowało się przy deptaku. Ciekawe co z nich zrozumieli potencjalni odbiorcy, którzy w większości są tylko i wyłącznie niemieckojęzyczni? Zwłaszcza, że nawet w biały dzień na trawnikach pod ozdobnymi krzewami wzdłuż promenady leżeli jegomoście wypisz wymaluj jak z plakatu. Tym zdjęć nie robiłem - ochrona wizerunku :)


4 komentarze:

 1. "Poranne zorze, poranne zorze
  Gdy idę w Sopocie nad morzem
  Po plaży brudno-piaskowej
  Bałtyk śmierdzi ropą naftową
  Poranne chodniki
  Gdy idę, nie rozmawiam z nikim
  Jak jest w niedzielę nad ranem
  Po sobotnich balach chodniki zarzygane"

  A co do plakatu, domyślam się, że chodzi o to, żeby nie rozdawać bezmyślnie pieniędzy żebrzącym. Ale równie dobrze ten slogan mógłby być swoistą autoreklamą - pieniądze podatnika marnowane są właśnie na takie mało czytelne akcje.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. No właśnie. Tylko co z tego zrozumie potencjalny odbiorca (Niemiec), który pijaka leżącego w dzień na trawniku pierwszy raz zobaczył w Polsce?

   Usuń
 2. Może uznaje, że to nieco ekscentryczna atrakcja turystyczna?
  Nigdy nic nie wiadomo...;)

  OdpowiedzUsuń

Czytamy wnikliwie każdy komentarz i za wszystkie jesteśmy wdzięczni. Zwłaszcza za te krytyczne. Jeśli chcesz o czymś porozmawiać, zapytać, zwrócić uwagę na błąd, pisz śmiało. Każda wypowiedź, zwłaszcza na temat, jest przez nas mile widziana. Nie odrzucamy komentarzy anonimowych, jeśli tylko nie naruszają prawa. Można zamieszczać linki do swoich blogów i inne, jeśli nie są ewidentnym spamem. KOMENTARZE UKAZUJĄ SIĘ DOPIERO PO ZATWIERDZENIU przez nas :)