niedziela, 30 czerwca 2013

Deklaracja Zimbardo

Foto: Jdec*

...przysiągłem sobie, że będę używał wszelkich posiadanych zdolności, aby czynić dobro i przeciwdziałać złu, wspierać to, co w ludziach najlepsze, pracować w celu uwolnienia ich z więzień, które sami sobie stworzyli, oraz w celu zwalczania systemów, które niszczą nadzieje na ludzkie szczęście i sprawiedliwość

Efekt Lucyfera Philip Zimbardo


* This file is licensed under the Creative Commons Attribution-Share Alike 3.0 Unported, 2.5 Generic, 2.0 Generic and 1.0 Generic license.

6 komentarzy:

 1. Piękne założenie i cel:)

  OdpowiedzUsuń
 2. Zimbardo to imponująca postać. Jego książki ogarniają taką masę ważkich tematów, że aż głowa boli. Jestem zachwycona jego postawą życiową. kilka lat temu miałam okazję być na jego wykladzie - był w wizytą na SWPS w Warszawie. Mam też jego autograf :) Zabawne, że w rzeczywistości jest panem drobnej postury ze śmiesznie ufarbowanymi włosami... Ale ta śmiesznostka sprawia, że wydaje mi się jeszcze mi bliższy.

  OdpowiedzUsuń
 3. Och, jak dobrze by było, żeby wszyscy się kierowali takimi ideałami...

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Każdy może. Tylko nie trzeba się oglądać na innych.

   Usuń

Czytamy wnikliwie każdy komentarz i za wszystkie jesteśmy wdzięczni. Zwłaszcza za te krytyczne. Jeśli chcesz o czymś porozmawiać, zapytać, zwrócić uwagę na błąd, pisz śmiało. Każda wypowiedź, zwłaszcza na temat, jest przez nas mile widziana. Nie odrzucamy komentarzy anonimowych, jeśli tylko nie naruszają prawa. Można zamieszczać linki do swoich blogów i inne, jeśli nie są ewidentnym spamem. KOMENTARZE UKAZUJĄ SIĘ DOPIERO PO ZATWIERDZENIU przez nas :)