Wolna i niezawisła Ukraina jest jedynym prawdziwym gwarantem niepodległości Polski. Jeśli upadnie Ukraina, kwestią czasu będzie upadek Polski.

czwartek, 9 stycznia 2014

Nostalgia postkomunistycznaKto nie tęskni za ZSRR, musi nie mieć serca. Kto chce jego powrotu, nie ma rozumu.

7 komentarzy:

 1. Drobna parafraza:
  „Kto nie tęskni za PRL, musi nie mieć serca. Kto chce jego powrotu, nie ma rozumu.”

  Nie brzmi chyba tak źle - chociaż ta druga część ... :)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Nie sądzę, by PRL miało w końcowej swej fazie (Gierek) dużo wspólnego z ZSRR. Już bardziej zmierzało w kierunku Szwecji niż Wielkiego Brata ze Wschodu. W przypadku Polski sprawa nie jest tak jednoznaczna, jak Rosji.

   W ogóle to ten cytat spodobał mi się dlatego, że przypomina pewne stwierdzenie, które w wielu wariantach krąży po Skandynawii - „kto nigdy ani przez chwilę nie był lewicowcem, nie może być porządnym człowiekiem” :)

   Usuń
  2. Słyszałem albo wyczytałem gdzieś podobne wyrażenie, ale mówiło ono mniej więcej o tym, że za młodu, tylko ludzie bez serca nie są lewakami, natomiast w wieku dojrzałym, tylko ludzie bez rozumu nie są prawicowcami.

   Albo jakoś tak, bardzo możliwe, że coś pokręciłem, szczególnie w drugiej części :)

   Usuń
  3. Problem w tym, że u nas nawet znaczenia są postawione na głowie. Prawica broni pracowników, a lewica i środek pracodawców :)

   Usuń
  4. Bo prawica u nas jest tak naprawdę tylko grupą połączona konserwatyzmem obyczajowym, a nie liberalizmem gospodarczym. Natomiast przez gardło by im nie przeszło nazwać się lewicą, bo przecież to się z komuną kojarzy.

   Usuń
 2. P.S.
  W mojej wypowiedzi miałem na myśli jedynie to, że za PRLem wielu Polaków również mocno tęskni, a śledząc zmiany jakie zaszły od czasu upadku komunizmu w Polsce, w wielu przypadkach ta tęsknota jest bardzo racjonalna i uzasadniona :)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Niestety, zgadzam się z tym. Niestety, gdyż wolałbym móc się nie zgodzić ;)

   Usuń

Czytamy wnikliwie każdy komentarz i za wszystkie jesteśmy wdzięczni. Zwłaszcza za te krytyczne. Jeśli chcesz o czymś porozmawiać, zapytać, zwrócić uwagę na błąd, pisz śmiało. Każda wypowiedź, zwłaszcza na temat, jest przez nas mile widziana. Nie odrzucamy komentarzy anonimowych, jeśli tylko nie naruszają prawa. Można zamieszczać linki do swoich blogów i inne, jeśli nie są ewidentnym spamem. KOMENTARZE UKAZUJĄ SIĘ DOPIERO PO ZATWIERDZENIU przez nas :)