sobota, 31 stycznia 2015

O miłości nad życie...naprawdę uważasz, że drugi człowiek da ci szczęście? Zastanów się. Jak można uzależniać sens swojego istnienia od drugiego człowieka? (...) Każdy człowiek idzie przez życie sam. Ważne, żeby właściwie wybierać własne drogi i wiedzieć, dokąd prowadzą. Nie możesz iść ścieżką należącą do kogoś innego. Zgubisz się. A raczej – zgubisz siebie.


Berek Marcin Szczygielski

2 komentarze:

 1. Piękny cytat. Choć nie uważam, że zawsze podążamy samotnie. Bywa, i jest to niesamowite szczęście, że idziemy z drugą osobą. I zmierzamy w tym samym kierunku.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Ja też tak uważam. Choć w pewnych momentach zawsze jesteśmy samotni, choćbyśmy nawet mieli przy sobie osobę nie wiem jak bliską. Najczęściej niestety są to momenty najtrudniejsze - wyborów moralnych i brania odpowiedzialności za nie, bólu, itd.

   Myślę też, że w tym cytacie chodzi o przeciwstawienie się powszechnej modzie, że miłość polega na braku własnego i życiu cudzym życiem.

   Usuń

Czytamy wnikliwie każdy komentarz i za wszystkie jesteśmy wdzięczni. Zwłaszcza za te krytyczne. Jeśli chcesz o czymś porozmawiać, zapytać, zwrócić uwagę na błąd, pisz śmiało. Każda wypowiedź, zwłaszcza na temat, jest przez nas mile widziana. Nie odrzucamy komentarzy anonimowych, jeśli tylko nie naruszają prawa. Można zamieszczać linki do swoich blogów i inne, jeśli nie są ewidentnym spamem. KOMENTARZE UKAZUJĄ SIĘ DOPIERO PO ZATWIERDZENIU przez nas :)