czwartek, 12 września 2013

Sposób naHumor z rana....

- Ktoś mi ukradł rower - skarży się pastorowi ksiądz.
- Wiem jak go możesz odzyskać. Jutro w czasie mszy wymień dziesięć przykazań, kiedy dojdziesz do „nie kradnij” jeden z parafian na pewno się zaczerwieni.
Kiedy w poniedziałek pastor spotkał się z księdzem, spytał:- Czy wyjaśniła się sprawa z rowerem?
- Tak, zrobiłem jak mi poradziłeś, a kiedy doszedłem do „nie cudzołóż”, przypomniałem sobie, gdzie go postawiłem...

11 komentarzy:

 1. Spodobał mi się ten dowcip! :)

  OdpowiedzUsuń
 2. Odpowiedzi
  1. Upadek to rzecz incydentalna. Problem w tym, że największym grzechem, być może nawet nie do naprawienia, jest tak powszechne traktowanie spowiedzi jako gąbki do wymazywania z sumienia ciągle powtarzanych, tych samych złych uczynków. Niestety, jak żyję, tylko raz o tym słyszałem w kościele.

   Usuń
  2. Masz sporo racji, ale jednak się o tym mówi tylko trzeba trafić na właściwą naukę. Można to usłyszeć u ks. Pawlukiewicza . Na youtobie są jego kazania. Moim zdaniem bardzo dobre. Pozwalają spojrzeć na siebie właściwym okiem. Dobrze czytać jest Ewagriusza z Pontu.
   Mam nagrania z wykładów na temat Ewagriusza i jego przemysleń na temat demonów zła głoszonych przez ojca
   Włodzimierza Zatorskiego i on właśnie mówi o spowiedzi. Każdy katolik powinien taki wykład słyszeć, gdyż niestety tak spowiedź jest traktowana jak piszesz. I dlatego mam to co mamy.

   Usuń

Czytamy wnikliwie każdy komentarz i za wszystkie jesteśmy wdzięczni. Zwłaszcza za te krytyczne. Jeśli chcesz o czymś porozmawiać, zapytać, zwrócić uwagę na błąd, pisz śmiało. Każda wypowiedź, zwłaszcza na temat, jest przez nas mile widziana. Nie odrzucamy komentarzy anonimowych, jeśli tylko nie naruszają prawa. Można zamieszczać linki do swoich blogów i inne, jeśli nie są ewidentnym spamem. KOMENTARZE UKAZUJĄ SIĘ DOPIERO PO ZATWIERDZENIU przez nas :)