poniedziałek, 16 września 2013

O pedofilii w dawnej Szwecji
… Ylva zaś rada była temu, że się zatrzymał dłużej, lubiła go bowiem i chętnie widziała gościem w swoim domu. Ponadto zaś spostrzegła, że oczy jego coraz to zatrzymują się na Ludmile, która skończyła lat piętnaście i była już zupełnie dorosłą dziewczyną

Frans Gunnar Bengtsson Rudy OrmYlva - matka Ludmiły. Nienazwany absztyfikant - podstarzały kumpel ojca. I to tyle na temat arbitralnego, urzędniczego, określenia co jest, a co nie jest pedofilią, przez powiązanie tego z datami w dowodzie.

5 komentarzy:

 1. Myślałam, że napiszesz coś o blondwłosych ośmiolatkach oddawanym w niewolę wikingom:) Piętnaście lat to jest już całkiem sporo.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Tak na poważnie, to różnie to jest z tym wiekiem w różnych krajach.

   Usuń
 2. Tytuł z grubej rury, ale:
  1. Nienazwany absztyfikant tylko patrzył na 15-latkę. Nawet ja patrzę na 15-latki i zazdroszczę młodości, a kosmatych myśli nie miewam w stosunku do nastolatek.
  2. Piętnastolatka to już młoda kobieta, nie tylko w średniowieczu uważana była za zdatną do małżeństwa i rodzenia dzieci. Do dziś w krajach Ameryki Południowej bale debiutantek, będące cezura pomiędzy dzieciństwem a dorosłością, organizowane są dla 15-latek. Wydaje mi się to wcześnie, ale cóż, różne są zwyczaje.
  3. Co innego mogła w życiu zrobić kobieta, jeśli nie wyjść za mąż lub iść do zakonu?Więc matki robiły wywiad środowiskowy i filtrowały kandydatów.
  I jak się potoczyła historia?
  O ile pamiętam Krystyna córka Lavransa wychodziła za mąż tez wcześnie jak na nasze standardy - 16 lat - do tego w ciąży.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi


  1. Król Jadwiga miała bodajże 12 lub 13, gdy ją wydano za Jagiełłę.

   Co do Ormowej małolaty, to kandydat oficjalnie dawał do zrozumienia, iż się stara o rękę. Zachęcam do lektury. Nie zdradzam takich szczegółów :)

   Cytat wrzuciłem, gdyż tak jakoś mi się skojarzył z arbitralną granicą wiekową dla czynów pedofilskich. Dla mnie to absurd, zwykłe pójście na łatwiznę przez ustawodawcę.

   Usuń
 3. Myślę, że wiek jest ustalony arbitralnie bo inne rozwiązania byłyby nieprecyzyjne. Równie arbitralny jest wiek osiągnięcia pełnoletności, albo przesunięcie możliwości uzyskania prawa jazdy do wieku 18 lat.

  A w jakim wieku dziecko może pić kawę, skoro Coca Colę piją dzieciaki nawet przedszkolne? Nikt tego arbitralnie nie zdefiniował i co? Bałagan i samowolka jest!

  OdpowiedzUsuń

Czytamy wnikliwie każdy komentarz i za wszystkie jesteśmy wdzięczni. Zwłaszcza za te krytyczne. Jeśli chcesz o czymś porozmawiać, zapytać, zwrócić uwagę na błąd, pisz śmiało. Każda wypowiedź, zwłaszcza na temat, jest przez nas mile widziana. Nie odrzucamy komentarzy anonimowych, jeśli tylko nie naruszają prawa. Można zamieszczać linki do swoich blogów i inne, jeśli nie są ewidentnym spamem. KOMENTARZE UKAZUJĄ SIĘ DOPIERO PO ZATWIERDZENIU przez nas :)