Wolna i niezawisła Ukraina jest jedynym prawdziwym gwarantem niepodległości Polski. Jeśli upadnie Ukraina, kwestią czasu będzie upadek Polski.

środa, 16 maja 2018

proroctwo paliwowePodkuszony przez moją piękniejszą połowę postanowiłem zapisać moje przewidywania paliwowe by sprawdzić, czy się spełnią. Jestem przeciwny wstawianiu dat w przewidywanie procesów o takim stopniu skomplikowania, w gruncie rzeczy uważam, że nie wiem, kiedy to się stanie, ale jak mus to mus - w końcu co to za proroctwo bez daty.

W ciągu 10, a najdalej 20 lat, ceny ropy i paliw pochodnych tak wzrosną, że transport samochodami napędzanymi olejem napędowym i benzyną stanie się niedostępny w dzisiejszym rozumieniu. Czołgi i samoloty nadal będą na to chodzić, ale samochody raczej nie. A już na pewno nie będzie nas stać, by sobie do kina czy na zakupy co dzień 30 km samochodem benzynowym lub ropniakiem jechać.

2028-2038
koniec indywidualnego transportu samochodowego
opartego na silnikach diesla i benzynowych

2 komentarze:

Czytamy wnikliwie każdy komentarz i za wszystkie jesteśmy wdzięczni. Zwłaszcza za te krytyczne. Jeśli chcesz o czymś porozmawiać, zapytać, zwrócić uwagę na błąd, pisz śmiało. Każda wypowiedź, zwłaszcza na temat, jest przez nas mile widziana. Nie odrzucamy komentarzy anonimowych, jeśli tylko nie naruszają prawa. Można zamieszczać linki do swoich blogów i inne, jeśli nie są ewidentnym spamem. KOMENTARZE UKAZUJĄ SIĘ DOPIERO PO ZATWIERDZENIU przez nas :)