sobota, 7 maja 2016

Gzie jest moje jedzonko

Czujni czytelnicy zauważyli, że pojawił się nowy dział - psi kącik. Na razie była literatura. będą opinie o sprzęcie, a teraz Avisek w akcji...


5 komentarzy:

 1. Chciał powiedzieć, że już zjadł i co to w ogóle jest, że pusto?
  Chyba takiego wiaderka na raz nie wciąga?

  Mój pies umie zakomunikować, że zabawka mu wpadła pod kanapę, piłka wleciała do piwnicy, a tam nie wchodzi i umie wydobyć smakołyk z konga podrzucając go w górę w nadziei, że uderzywszy w podłogę zawartość wyleci. Być może wysyła dużo więcej komunikatów, a ja ich nie umiem odczytać.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Fajnie masz, że Twój chyba jest z Tobą od szczeniaka. Avis jest zablokowany jeszcze, ale stopniowo jest coraz lepiej, a już niedługo zaczniemy bawić się klikerem, więc na pewno nie raz wszystkich zaskoczy.
   Co do karmy, to pewnie i takie wiaderko by wciągnął, ale on ma taki talent do żebrania, że na wszelki wypadek mu ważymy porcje przed podaniem i uwzględniamy mniej więcej rożne okazje, które złapał wcześniej. Dostaje Brit Care, więc samej karmy wychodzi niecałe 0,3 kg na dobę. A jak coś usępi albo zasłuży, to jeszcze mniej, choć z tym odejmowaniem od racji podstawowej to słabiej idzie, bo serce boli ;)

   Usuń
  2. Ale jesteś skrupulatny, my karmimy na oko.
   Początkowo chcieliśmy wziąć psa ze schroniska, ale ten się pojawił, inaczej był został zabity, nie bardzo było nad czym myśleć. To nasz pierwszy pies w życiu, więc chyba łatwiej wziąć małego i uczyć się siebie wzajemnie.
   Uznał już twoje przewodnictwo? Zablokowany w jakim sensie?

   Usuń
  3. Zablokowany w sensie wynajdywania i oferowania nowych zachowań. Avis okazał się psem jednego pana, ku utrapieniu reszty rodziny :) Na szczęście nie w sensie agresji - po natychmiastowej reakcji na pierwsze próby takowej, objawia się to głównie fochami, psoceniem i biernym oporem.
   Co do karmienia, to z Avisa taki mistrz żebrania, że nie mamy innego wyjścia, niż ścisła kontrola. A i tak co pewien czas udaje mu się wziąć kogoś na litość :)

   Usuń

Czytamy wnikliwie każdy komentarz i za wszystkie jesteśmy wdzięczni. Zwłaszcza za te krytyczne. Jeśli chcesz o czymś porozmawiać, zapytać, zwrócić uwagę na błąd, pisz śmiało. Każda wypowiedź, zwłaszcza na temat, jest przez nas mile widziana. Nie odrzucamy komentarzy anonimowych, jeśli tylko nie naruszają prawa. Można zamieszczać linki do swoich blogów i inne, jeśli nie są ewidentnym spamem. KOMENTARZE UKAZUJĄ SIĘ DOPIERO PO ZATWIERDZENIU przez nas :)