środa, 2 maja 2018

postapokaliptyczna foto-zagadka

Te fotografie wywołały u mnie szczególne refleksje. Dlatego dziś szczególna foto-zagadka dla wszystkich chętnych. Bez nagród ;) Co to za miasto i w którym roku tak wyglądało? Proszę o typy w komentarzach. Odpowiedź za kilka dni.
12 komentarzy:

 1. Zdjęcia naprawdę robią wrażenie... Mam słabość do takich archiwalnych fotografii. Niestety nie mam pojęcia jakie miasto przedstawiają. Wszystkie tego typu "post-apokaliptyczne" zdjęcia kojarzą mi się z bombardowaniem Warszawy.
  _____________________________________
  Pozdrawiam, Kruczoczarna z bloga:
  justdesireit.blogspot.com

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Bardzo dobrze! Oczywiście to nie Warszawa, ale bardzo mnie ciekawią nie tylko "strzały" na poważnie, próby odgadnięcia na serio, ale również pierwsze skojarzenia. A podejrzewam, że w Polsce pierwszym, a być może u wielu jedynym, jest właśnie Warszawa. Pozdrawiam serdecznie

   Usuń
 2. Mnie na myśl przychodzą Warszawa, Drezno, Hamburg albo Tokio, ale patrząc na zabudowę, to raczej żadne z wymienionych miast tutaj nie pasuje.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Oczywiście wszystkie wymienione miasta wiążą się z bombardowaniami w czasie II WŚ.

   Usuń
  2. Oczywiście pudło, ale dzięki za głos. Ciekawią mnie wszystkie skojarzenia - im więcej, tym bardziej interesująco.

   Usuń
 3. Wiem na 100% (przy czytaniu jakiegoś SFa starego robiłam research i trafiłam na te zdjęcia), ale ciekawe, czy ktoś zgadnie gdzie i kiedy były robione ;)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Gratulacje, ale proszę wstrzymaj się z odpowiedzią jeszcze kilka dni :)

   Usuń
  2. Dziś i jutro dobry film z tej branży https://klub-aa.blogspot.com/2018/05/rozwiazanie-postapokaliptycznej-foto.html

   Usuń
 4. Do Warszawy nie pasowały mi pozostałości budynków na drugim zdjęciu. Nie wydaje mi się, że jest to Hiroszima czy Nagasaki, bo miasto wygląda na europejskie. Bardzo jestem ciekawa rozwiązania zagadki. :)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Jeszcze kilka dni cierpliwości. H i N też są nietrafionymi strzałami, ale za to jak najbardziej uprawnionymi skojarzeniami.

   Usuń
 5. Pierwsze skojarzenie to powojenna Warszawa, ale jakoś architektura nie taka. Wygląda trochę jak San Francisco po trzęsieniu ziemi na początku dwudziestego wieku, ale głowy nie dam.

  Pozdrawiam

  http://sfera-dysona.blogspot.com/
  https://www.facebook.com/Sfera-Dysona-181550752566550/

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Trafiony! :) Zapraszam na seans - dziś o 19 część 1 https://klub-aa.blogspot.com/2018/05/rozwiazanie-postapokaliptycznej-foto.html

   Usuń

Czytamy wnikliwie każdy komentarz i za wszystkie jesteśmy wdzięczni. Zwłaszcza za te krytyczne. Jeśli chcesz o czymś porozmawiać, zapytać, zwrócić uwagę na błąd, pisz śmiało. Każda wypowiedź, zwłaszcza na temat, jest przez nas mile widziana. Nie odrzucamy komentarzy anonimowych, jeśli tylko nie naruszają prawa. Można zamieszczać linki do swoich blogów i inne, jeśli nie są ewidentnym spamem. KOMENTARZE UKAZUJĄ SIĘ DOPIERO PO ZATWIERDZENIU przez nas :)