środa, 4 czerwca 2014

O drodze do szczęścia
Nie potrzebujemy pieniędzy, nie potrzebujemy większego sukcesu ani sławy, nie potrzebujemy doskonałego ciała ani nawet doskonałego partnera – w tej chwili, w tym momencie, mamy umysł, który jest całym podstawowym wyposażeniem, jakie jest nam potrzebne do osiągnięcia pełnego szczęścia.


10 komentarzy:

 1. Z każdym wstawionym cytatem z "Paradoksu czasu" upewniam się, że była to najważniejsza książka, którą przeczytałam w zeszłym roku.
  Dzięki za inspirację.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Cała przyjemność po mojej stronie. Inna sprawa, że wydaje mi się, iż przy każdej nowej książce Zimbardo bardziej docenia się pozostałe, już przeczytane, tak jakby nabierały nowej głębi, jakby nowe informacje otwierały oczy na znaczenie poznanych już wcześniej.

   Usuń
  2. Mogę mówić tylko za siebie i mój ranking nie jest zgodny z chronologią czytania. Nr 1 jest "Paradoks czasu" (czytany jako drugi), nr 2 "Efekt Lucyfera" (pierwsza lektura), nr 3 "Nieśmiałość".
   Wklejam linka do wywiadu prof. Zimbardo udzielonego w TVN24:
   http://www.tvn24.pl/inny-punkt-widzenia,37,m/philip-george-zimbardo,298515.html

   Usuń
  3. Dzięki - oglądnę jak tylko znajdę chwilkę.

   Usuń
  4. Nawet udało mi się to nagrać dla potomności na wypadek, gdyby kiedyś czyścili serwis i skasowali ten materiał :)

   Usuń
  5. Zwróciłaś uwagę jak padło stwierdzenie w dyskusji, że najważniejsza jest umiejętność rozmowy, a w Polsce jej brak? Skojarzyło mi się z Aferami i skandalami II Rzeczypospolitej. Podobno przed Zamachem Majowym po kłótniach w sejmie posłowie razem jedli obiad i normalnie rozmawiali. Po zamachu i Berezie nie było już do tego powrotu. I tak nam zostało.

   Usuń
 2. O tak, szczęście to stan umysłu :)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Powiedziałbym nawet, niestety, że najczęściej to odmienny stan umysłu :)

   Usuń
 3. Może mówię, że nie wiem w co najpierw ręce włożyć, bo czas ucieka nieubłagalnie, ale wierzę, ze już niedługo wszystko będzie dobrze :) Uśmiecham się do Was i serdecznie pozdrawiam :)

  OdpowiedzUsuń

Czytamy wnikliwie każdy komentarz i za wszystkie jesteśmy wdzięczni. Zwłaszcza za te krytyczne. Jeśli chcesz o czymś porozmawiać, zapytać, zwrócić uwagę na błąd, pisz śmiało. Każda wypowiedź, zwłaszcza na temat, jest przez nas mile widziana. Nie odrzucamy komentarzy anonimowych, jeśli tylko nie naruszają prawa. Można zamieszczać linki do swoich blogów i inne, jeśli nie są ewidentnym spamem. KOMENTARZE UKAZUJĄ SIĘ DOPIERO PO ZATWIERDZENIU przez nas :)