czwartek, 21 marca 2013

Wyzwolony seks

"Ludzie pozbawieni zasad moralnych często uważają się za bardziej wyzwolonych, ale przeważnie nie potrafią odczuwać lub są niezdolni do miłości. Dlatego uciekają w rozwiązłość. Trupy spółkujące z trupami. W ich grach nie ma ani elementu ryzyka, ani poczucia humoru. To wielka orgia zwłok."

Charles Bukowski Kobiety

13 komentarzy:

 1. Mocne słowa, ale czyż nie jest to prawda.
  Bukowski oparł to na swoich doświadczeniach?
  Czyżby sam tak się czuł?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. On miał zasady moralne. Tylko niekoniecznie takie, jak inni ;)

   Usuń
  2. Chyba poszukam jego książek, gdyż w sumie jest to interesująca postać a zdanie jak sam stwierdziłeś poprzednio można sobie wyrobić samemu dotykając materii.)

   Usuń
 2. Cytat daje po garach, ale... nie można mu zarzucić nieprawdy. Coś w tym jest, że moralność nie idzie w parze z wyzwoleniem, tyko według mnie, co ma piernik do wiatraka?, w końcu wolność, niezależność, nie oznacza braku sumienia, ani braku rozeznania w tym co jest dobre a co złe. Ech, znowu by napsioczył na współczesne trendy, ale co to da...

  OdpowiedzUsuń
 3. Nie wiedzieć czemu jakoś dziwnie mi się ten cytat podoba.

  OdpowiedzUsuń
 4. Mocne. Przytkało mnie z lekka. Ale co tu ukrywać gość miał sporo racji.
  Pozdrawiam serdecznie.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Mocny - to dobre słowo :) Choć celny tylko w pewnym aspekcie. Pozdrawiam również :)

   Usuń
 5. Rzeczywiście mocne słowa i coś w tym jest. Tak zaczęłam się nad tym zastanawiać, czy jeśli mają się za wyzwolonych to czy w pewnym momencie nie stanął się zniewoleni swoim wyzwoleniem i brakiem zasad moralnych.
  kolodynska.pl

  OdpowiedzUsuń
 6. Coś jest prawdziwego w tych słowach z przytoczonego cytatu. Po części się z nimi zgadzam.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Tak jest z większością złotych myśli. Najpierw uderzają celnością, a potem zauważamy, że w gruncie rzeczy zgadzamy się z nimi tylko po części. Odwrotnie jest znacznie rzadziej :)

   Usuń

Czytamy wnikliwie każdy komentarz i za wszystkie jesteśmy wdzięczni. Zwłaszcza za te krytyczne. Jeśli chcesz o czymś porozmawiać, zapytać, zwrócić uwagę na błąd, pisz śmiało. Każda wypowiedź, zwłaszcza na temat, jest przez nas mile widziana. Nie odrzucamy komentarzy anonimowych, jeśli tylko nie naruszają prawa. Można zamieszczać linki do swoich blogów i inne, jeśli nie są ewidentnym spamem. KOMENTARZE UKAZUJĄ SIĘ DOPIERO PO ZATWIERDZENIU przez nas :)