wtorek, 21 sierpnia 2018

MacTronic Camp Pro Mini, czyli uniwersalne światełko

MacTronic LT-185AA
latarka MacTronic Camp Pro Mini


Kilka lat temu kupiłem latarkę MacTronic Camp Pro Mini (inna nazwa MacTronic LT-185AA). Miała służyć do codziennych zastosowań, do wyjazdów i eskapad w takie urocze miejsca jak bunkry, jaskinie czy inne ciemności, oraz jako oświetlenie awaryjne na wypadek braku prądu. Wybrałem ją ze względu na kompaktowe wymiary (70 na 155mm, waga niecałe 300g) i wodoodporność (sprawdziłem tylko w zakresie bryzgoszczelności, topić jej nie miałem odwagi). Zasilana jest czterema akumulatorkami lub bateriami R06/AA, a serce konstrukcji – dioda Q4 CREE XP-E - generuje strumień świetlny 185 lumenów i powinna świecić na jednym komplecie baterii 25 godzin (lub 50 godzin na drugim biegu). Czasu świecenia nie sprawdzałem, zależy na pewno od rodzaju użytych ogniw, ale faktycznie jest długi. W komplecie był też pasek na rękę i karabińczyk do wieszania „do góry nogami”. Ma też zieloną mrugającą diodę na obudowie, która ułatwia zlokalizowanie latarki w ciemnościach.

Nie będę przeczył, że do tego wyboru przywiodła mnie też stylistyka – lampka jest po prostu ładna. W dodatku świetnie leży w ręce i jest bardzo funkcjonalna dzięki obrotowej głowicy – może świecić na wprost, jak zwykła latarka oraz dookoła, jak lampka campingowa, przy czym w przeciwieństwie do tych ostatnich, mieści się w kieszeni kurtki. Metalowa (aluminiowa) obudowa świetnie leży w dłoni i całość sprawia naprawdę solidne wrażenie. Sprawdziła się i na wyjazdach, i w czasie braku zasilania w domu, i na spacerach z psem czy codziennych czynnościach takich zejście do piwnicy Tak mi przypasowała, że po kilku latach, rzutem na taśmę, gdyż firma MacTronic zaprzestała już produkcji tego modelu, kupiłem jeszcze jeden egzemplarz.


Przy okazji, historia tej lampki jako produktu też jest ciekawa. Nie widziałem na rynku jej równie udanego odpowiednika, pod koniec sprzedaży w sklepach niefirmowych kosztowała więcej, niż w sieci sprzedaży producenta, a mimo wszystko produkcji zaniechano. Ciekawe czym się firma kierowała podejmując tę decyzję, tym bardziej, iż w tej chwili w ofercie MacTronica nie ma podobnego produktu.

Gdyby udało Wam się jeszcze gdzieś taką latarkę kupić – zdecydowanie polecam. Żywotność diody producent oceniał na 50000 godzin, więc jeśli nie będziecie mili pecha, posłuży długo.


Wasz Andrew

latarki od prawej: MacTronic Camp Pro Mini, Tank007 TK-737, Nitecore EA41 Pioneer
porównanie rozmiarów - od prawej: latarka MacTronic Camp Pro Mini, latarka Tank007 TK-737, latarka Nitecore EA41 Pioneer

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Czytamy wnikliwie każdy komentarz i za wszystkie jesteśmy wdzięczni. Zwłaszcza za te krytyczne. Jeśli chcesz o czymś porozmawiać, zapytać, zwrócić uwagę na błąd, pisz śmiało. Każda wypowiedź, zwłaszcza na temat, jest przez nas mile widziana. Nie odrzucamy komentarzy anonimowych, jeśli tylko nie naruszają prawa. Można zamieszczać linki do swoich blogów i inne, jeśli nie są ewidentnym spamem. KOMENTARZE UKAZUJĄ SIĘ DOPIERO PO ZATWIERDZENIU przez nas :)