niedziela, 13 października 2019

Przyciąganie Bondarchuka, czyli pozytywne zaskoczenieTeż tak macie, że kino rosyjskie i radzieckie raczej omijacie, za wyjątkiem kilku wyjątków, które tylko potwierdzają regułę? No to macie okazję coś zmienić. Przypadkiem zacząłem oglądać rosyjski film science-fiction z silną warstwą love-story i powiem, że byłem pod wrażeniem. Nie tylko nam do tego daleko. Nawet przodujące kino anglosaskie (czytaj amerykańskie) ma w tym obrazie silną konkurencję. Zwróćcie zwłaszcza uwagę na motywy i działania postaci drugoplanowych oraz tło społeczne. Efekty na poziomie i w dodatku oryginalne. Naprawdę warto obejrzeć.


Przyciąganie (2017)

tytuł oryg. Prityazhenie
seans trwa: 2 godz. 12 min.
reżyseria: Fedor Bondarchuk
produkcja: Rosja
premiera: 26 stycznia 2017 (świat)
W zaożyczonej z goodreads.com słownej skali ocen:

 • nie podobał mi się
 • był w porządku
 • podobał mi się
 • naprawdę mi się podobał
 • był niesamowita

4 komentarze:

 1. A choćby słówko o samej fabule? Coś w klimatach "Pikniku na skraju drogi"?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. W skrócie - statek obcych nad Rosją zostaje ostrzelany i musi przymusowo przyziemić. Dochodzi do oficjalnych i nieoficjalnych kontaktów. Nacisk jest położony raczej na to jacy jesteśmy niż na to, jacy mogą być obcy. Wielkim atutem jest polityka, nie tylko ta rządowa, ale i ta oddolna, społeczna - tematy z reguły pomijane w tym dziale SF.

   Usuń
  2. Ok, dzięki. Czyli faktycznie film jawi się jako b. ciekawy. Motyw obcych wykorzystany, by ukazać naszą niezgłębioną człowieczą naturę - to lubię :)

   Usuń

Czytamy wnikliwie każdy komentarz i za wszystkie jesteśmy wdzięczni. Zwłaszcza za te krytyczne. Jeśli chcesz o czymś porozmawiać, zapytać, zwrócić uwagę na błąd, pisz śmiało. Każda wypowiedź, zwłaszcza na temat, jest przez nas mile widziana. Nie odrzucamy komentarzy anonimowych, jeśli tylko nie naruszają prawa. Można zamieszczać linki do swoich blogów i inne, jeśli nie są ewidentnym spamem. KOMENTARZE UKAZUJĄ SIĘ DOPIERO PO ZATWIERDZENIU przez nas :)