czwartek, 26 lutego 2015

O politykach Unii Europejskiej... w XVIII wiekuCokolwiek by mówiono, nie masz już dzisiaj Francuzów, Niemców, Hiszpanów, Anglików nawet; są tylko Europejczycy. Wszyscy mają te same zamiłowania, te same obyczaje (...). Cóż ich to obchodzi, jakiego pana słuchają, jakiego państwa prawa zachowują; byleby tylko mieli pieniądze i kobiety do uwodzenia, wszędzie są w swojej ojczyźnie.

Jean-Jacques Rousseau

przytoczył Marc Ferro w książce Resentyment w historii

6 komentarzy:

 1. Jakże prawdziwe:)

  Ps. Pozdrawiam i zapraszam do mnie na rocznicę bloga:)

  OdpowiedzUsuń
 2. Obyczaje, zamiłowania, ale nic o pochodzeniu Europejczyków?
  Mówimy, że jesteśmy biali, ale jako ciekawostkę przesyłam Ci link. Jak nie czytałeś, to się zapoznaj. Materiał sprzed roku...
  http://archeowiesci.pl/2014/01/27/kiedy-europejczycy-stali-sie-biali/

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Uwielbiam takie ciekawostki. Dzięki :) Inna rzecz, że z tymi migracjami, zmianami koloru skóry i włosów, to dość skomplikowana sprawa.

   Usuń
  2. Przypomina mi się odcinek starego serialu "Pokój 107", w którym Radek Pazura, grający wiecznego studenta, na egzaminie wysnuwa taką teorię. I coś co miało być żartem staje się jego przepustką do kariery akademickiej. Chyba. Już za dobrze nie pamiętam.

   Usuń
  3. Niestety, ten serial nie zapadł mi w pamięć :)

   Usuń

Czytamy wnikliwie każdy komentarz i za wszystkie jesteśmy wdzięczni. Zwłaszcza za te krytyczne. Jeśli chcesz o czymś porozmawiać, zapytać, zwrócić uwagę na błąd, pisz śmiało. Każda wypowiedź, zwłaszcza na temat, jest przez nas mile widziana. Nie odrzucamy komentarzy anonimowych, jeśli tylko nie naruszają prawa. Można zamieszczać linki do swoich blogów i inne, jeśli nie są ewidentnym spamem. KOMENTARZE UKAZUJĄ SIĘ DOPIERO PO ZATWIERDZENIU przez nas :)