wtorek, 13 października 2015

O wyborachDoświadczeni wyborcy wiedzą, że wrzucanie głosów do urny jest bardzo zbliżone do rzucania monetą.

8 komentarzy:

 1. Czytam właśnie "Antykruchość" - wyjątkowo ciekawa rzecz - i autor przypisuje siłę takich struktur jak państwa-miasta starożytne sposobowi wyboru władz. Podobno były ono wybierane droga losowania spośród uprawnionych obywateli. Stąd nigdy nie było wiadomo na kogo los wypadnie, nie było też podlizywania się wyborcom w celu zaskarbienia sobie ich przychylności. Inspirujące, nie powiem.

  Znów Andrew agitujesz ;) z której opcji jesteś? ;))

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Nie czytałem. Masz to w wersji papierowej czy elektronicznej? Sądząc po notce z LC mówiącej o tej książce, to mogę się z tezami autora nie zgodzić, ale taka lektura może być nawet bardziej inspirująca niż zgodna z naszymi poglądami, więc już dodałem do listy. Wydłuża się zamiast kurczyć :)

   Z jakiej opcji? A są jakieś? Ja za Žižkiem powtarzam - nie podpisuję się pod czymś tylko dlatego, że coś innego jest jeszcze gorsze. Gdyby więcej ludzi w Polsce tak czyniło, może by się coś zmieniło, a tak cały czas wszyscy grają do jednej bramki.

   Usuń
 2. Facet jest bardzo kontrowersyjny i w trakcie lektury wpadam z zachwytu w irytację, zdecydowanie lektura frapująca. Do tego jest poza moim głównym nurtem zainteresowań, a dobrze jest spojrzeć z innej niż zwykle perspektywy. Wysłać ci?

  Co do wyborów - nie zamierzam głosować na żadne mniejsze zła, przebierańców itp. Mając 99% pewności, że moja lista nie wejdzie do sejmu, zagłosuję. Przynajmniej jest to komunikat na przyszłość.

  OdpowiedzUsuń
 3. Znalazłam, że Taleb na pytanie o hobby odpowiada: teasing people who take themselves and the quality of their knowledge too seriously and those who don't have the guts to sometimes say: 'I don’t know …
  Już mi się autor podoba :))

  OdpowiedzUsuń
 4. Przypomnij mi się maila, jakimś cudem wcięło mi adres i nie mogę odszukać.

  OdpowiedzUsuń

Czytamy wnikliwie każdy komentarz i za wszystkie jesteśmy wdzięczni. Zwłaszcza za te krytyczne. Jeśli chcesz o czymś porozmawiać, zapytać, zwrócić uwagę na błąd, pisz śmiało. Każda wypowiedź, zwłaszcza na temat, jest przez nas mile widziana. Nie odrzucamy komentarzy anonimowych, jeśli tylko nie naruszają prawa. Można zamieszczać linki do swoich blogów i inne, jeśli nie są ewidentnym spamem. KOMENTARZE UKAZUJĄ SIĘ DOPIERO PO ZATWIERDZENIU przez nas :)