wtorek, 15 września 2015

Nowe Dzieła Boże
Kiedy korporacja osiąga pewne rozmiary, nic nie może jej zaszkodzić. Zaczyna być dziełem Bożym. Przy dobrym obrocie spraw przynosi wielkie zyski, gdy czasy są złe, po prostu przynosi zyski, a kiedy wszystko się wali w gruzy, daje się odliczyć od podatku.

Stephen King pod pseudonimem Richard Bachman w powieści Ostatni bastion Barta Dawesa

6 komentarzy:

 1. I to właśnie najbardziej - czyli wyłącznie - lubię u Kinga. Co któreś zdanie można wyrzucić z tekstu bez obawy, że na czymkolwiek ucierpi treść, albo jakąś szkodę na czymś poniesie czytelnik. W cytowanym fragmencie proponuję Zaczyna być dziełem Bożym. Chociaż rozumiem, że o nie chodziło.
  Ale dodałabym coś, powiedzmy, że za to: nazwisko tłumacza w opisie.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. To jest cytat z konkretnego wydania. Link do recenzji, w której wskazany jest tłumacz, umieszczony jest w podpisie pod cytatem.

   Usuń
 2. Doliczyć czy odliczyć od podatku?

  Tutaj zdanie o dziele Bożym wydaje mi się kluczowe :)

  Mnie się bardzo spodobało kingowe: Dom jest tam, gdzie chcą, żebyś został dłużej.

  Prosta i piękna definicja.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Dzięki za zwrócenie uwagi. Już poprawiam :)

   Ta definicja domu nie dotyczy singli i ludzi nastawionych na sukces, dla których dom jest tylko sypialnią i elementem autoprezentacji, takim jak samochód czy małżonek ;)

   Usuń
 3. Ale to był wyraźnie 'home' a nie 'house', bez ludzi jest tylko ten drugi. A bez tych ludzi, którzy chcą, żebyś został, nie ma tego pierwszego.

  Takie rzeczy to tylko w Warszawie ;)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. A - o to chodzi :) Nie porównywałem tego kawałka z oryginałem :) Oczywiście z tym house i home to masz absolutną rację :)

   Usuń

Czytamy wnikliwie każdy komentarz i za wszystkie jesteśmy wdzięczni. Zwłaszcza za te krytyczne. Jeśli chcesz o czymś porozmawiać, zapytać, zwrócić uwagę na błąd, pisz śmiało. Każda wypowiedź, zwłaszcza na temat, jest przez nas mile widziana. Nie odrzucamy komentarzy anonimowych, jeśli tylko nie naruszają prawa. Można zamieszczać linki do swoich blogów i inne, jeśli nie są ewidentnym spamem. KOMENTARZE UKAZUJĄ SIĘ DOPIERO PO ZATWIERDZENIU przez nas :)