piątek, 6 czerwca 2014

O naszym ustroju


Napędzany chciwością kapitalizm jest samowystarczalny, traktuje więc wszystkich i wszystko poza sobą, włączając w to środowisko, jako coś, bez czego można się obyć. Staje się rodzajem administracyjnego zła, w którym prognozy najniższego poziomu zysków są ustaleniami, uzasadniającymi stosowanie nieetycznych środków w drodze do osiągnięcia tych zysków. »Wszystko jest dozwolone«, jeśli tylko korporacyjni doradcy prawni potrafią to uzasadnić.


2 komentarze:

  1. Trochę politycznie, a mało recenzyjnie ostatnio u Was, Panowie :)

    OdpowiedzUsuń
    Odpowiedzi
    1. Tu akurat cytat z dziedziny psychologii, co prawda społecznej, ale jednak psychologii, i tylko na pierwszy rzut oka wygląda politycznie. Zresztą, skoro politycy manipulują umysłami, trudno zaprzeczyć powiązaniom tych dziedzin.

      Usuń

Czytamy wnikliwie każdy komentarz i za wszystkie jesteśmy wdzięczni. Zwłaszcza za te krytyczne. Jeśli chcesz o czymś porozmawiać, zapytać, zwrócić uwagę na błąd, pisz śmiało. Każda wypowiedź, zwłaszcza na temat, jest przez nas mile widziana. Nie odrzucamy komentarzy anonimowych, jeśli tylko nie naruszają prawa. Można zamieszczać linki do swoich blogów i inne, jeśli nie są ewidentnym spamem. KOMENTARZE UKAZUJĄ SIĘ DOPIERO PO ZATWIERDZENIU przez nas :)