wtorek, 13 maja 2014

O samotności
Samotność nie ma nic wspólnego z brakiem towarzystwa.

6 komentarzy:

 1. Świetny cytat. Wydaje się, że wraz z upływem czasu, rozwojem cywilizacji, nabiera on coraz większego znaczenia, że coraz więcej ludzi może go odnieść do własnej sytuacji.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Mnie też wydał się wyjątkowo celny :)

   Usuń
 2. To prawda, można czuć się samotnym nawet wśród bliskich.
  A dzisiejsza młodzież żyjąca w świecie wirtualnym bardziej niż realnym będzie miała myślę duży problem z poczuciem samotności, gdyż nie będzie potrafiła nawiązać więzi emocjonalnych.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Mam wrażenie, iż w tym cytacie chodzi o coś szerszego i niejako odwrotnego. Nie tylko, że można być samotnym w tłumie, ale że można nie być samotnym nawet na bezludnej wyspie. Samotność to stan umysłu. Nie ten jest samotny, kto jest sam, tylko ten, kto się za takiego uważa.

   Usuń
 3. Może się nie zorientują, że są samotni?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Wcześniej czy później, mniej lub bardziej boleśnie, ale na pewno się zorientują :)

   Usuń

Czytamy wnikliwie każdy komentarz i za wszystkie jesteśmy wdzięczni. Zwłaszcza za te krytyczne. Jeśli chcesz o czymś porozmawiać, zapytać, zwrócić uwagę na błąd, pisz śmiało. Każda wypowiedź, zwłaszcza na temat, jest przez nas mile widziana. Nie odrzucamy komentarzy anonimowych, jeśli tylko nie naruszają prawa. Można zamieszczać linki do swoich blogów i inne, jeśli nie są ewidentnym spamem. KOMENTARZE UKAZUJĄ SIĘ DOPIERO PO ZATWIERDZENIU przez nas :)