niedziela, 22 września 2013

O czasie i życiu
Czas to moneta twojego życia. To jedyna moneta, jaką masz, i tylko ty możesz zdecydować, w jaki sposób ma być wydana. Nie pozwól, by wydali ją za ciebie inni ludzie.

François Rabelais (1494-1553)”

Philip Zimbardo, John Boyd Paradoks czasu

11 komentarzy:

 1. Niestety często okazuje się, że jest źle wydana... albo wydaje się, że nasza waluta jest dużo niższa w stosunku do innych.
  Cóż począć?
  Ja oglądam kabarety.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. A są jeszcze jakieś, które można oglądać? ;) Ile razy włączę jakiś teraźniejszy kabaret i tak po pewnym czasie powracam do Dudka :)

   Usuń
 2. Niestety, ale czasem trudno jest doprowadzić do sytuacji, w której człowiek sam jeden decyduje o "wydawaniu" swojego czasu.

  P.S. Zimbardo ma pojawić się na Edu Trendy 2013 w Warszawie. Z tej okazji książki jego autorstwa na oficjalnej stronie wydawnictwa PWN można zakupić z 20 % rabatem.

  Szczegóły tutaj: http://tnij.com/CUjTo

  OdpowiedzUsuń
 3. Kolejne słowa do zapamiętania , możesz być pewien, że nie pozwolę, żeby wydali ją za mnie inni ludzie :)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Łatwo powiedzieć, trudniej zrobić :) Ale popieram w całej rozciągłości :)

   Usuń

 4. Muszę się rozejrzeć za tym tytułem :) In tresujący jest.

  Pozdrawiam serdecznie :)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Polecam i daj znać, jakie wrażenia po lekturze. Pozdrawiam :)

   Usuń

Czytamy wnikliwie każdy komentarz i za wszystkie jesteśmy wdzięczni. Zwłaszcza za te krytyczne. Jeśli chcesz o czymś porozmawiać, zapytać, zwrócić uwagę na błąd, pisz śmiało. Każda wypowiedź, zwłaszcza na temat, jest przez nas mile widziana. Nie odrzucamy komentarzy anonimowych, jeśli tylko nie naruszają prawa. Można zamieszczać linki do swoich blogów i inne, jeśli nie są ewidentnym spamem. KOMENTARZE UKAZUJĄ SIĘ DOPIERO PO ZATWIERDZENIU przez nas :)