niedziela, 24 marca 2013

Dla recenzentów

"Jeśli człowiek musi karmić drugiego kłamstwami na temat jego talentu tylko dlatego, że siedzi on naprzeciwko, staje się to najbardziej niewybaczalnym kłamstwem, ponieważ zachęca go do dalszej twórczości, a w ostatecznym rozrachunku jest to najgorszy sposób zmarnowania sobie życia przez człowieka pozbawionego talentu."

Charles Bukowski Kobiety

13 komentarzy:

 1. Aż muszę zapisać sobie ten cytat. Jest po prostu niezwykły i bardzo, bardzo prawdziwy. Oj chyba muszę koniecznie poznać twórczość Bukowskiego, bo coś mi się wydaje, że jego życiowa filozofa przypadnie mi do gustu. Już same powyższe słowa są najlepszym dowodem na to, że wolno ulegać fałszywszym stereotypom.

  OdpowiedzUsuń
 2. Dlatego nie wierzę, gdy ktoś mnie komplementuje. Zachwyt jest bardzo łatwy do zagrania, a odrobina krytyki wymaga chwili zastanowienia się nad argumentami.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Mam wrażenie, że nie tylko o to autorowi chodziło ;)

   Usuń
 3. Cytat szczery do bólu, prawda nie zawsze jest słodka ,pytanie tylko jak wielu stać na szczerość

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Pytanie ilu jest gotowych, by przyjąć krytykę?

   Ten cytat od razu kojarzy mi się z naszymi "gwiazdami" i kółkami wzajemnej adoracji, począwszy od TV i polityki, a na blogach skończywszy :)

   Usuń
  2. Taaak! "Super piszesz! Subskrybuję i zapraszam do siebie!"

   Usuń
 4. Cytat pożyczam :) genialny :)

  OdpowiedzUsuń
 5. Za to właśnie cenię sobie i niezwykle szanuję twórczość Bukowskiego. Chłop był po prostu bezkompromisowy do granic możliwości.

  OdpowiedzUsuń

Czytamy wnikliwie każdy komentarz i za wszystkie jesteśmy wdzięczni. Zwłaszcza za te krytyczne. Jeśli chcesz o czymś porozmawiać, zapytać, zwrócić uwagę na błąd, pisz śmiało. Każda wypowiedź, zwłaszcza na temat, jest przez nas mile widziana. Nie odrzucamy komentarzy anonimowych, jeśli tylko nie naruszają prawa. Można zamieszczać linki do swoich blogów i inne, jeśli nie są ewidentnym spamem. KOMENTARZE UKAZUJĄ SIĘ DOPIERO PO ZATWIERDZENIU przez nas :)